My Profile

shadmehr zand

Contact Details

Bio

شهر سافران‌ بولو  (Safranbolu) 

  بازدید از این شهر تاریخی در تور ترکیه بسیار جالب و سرگرم کننده خواهد بود و گویی تاریخ در این منطقه ورق نخورده است و تمامی کوچه پس کوچه ها و ساختمانهای شهر چهره ای تاریخی خود را حفظ نموده اند . شهر سافران بولو با چند ساعت فاصله از شمال آنکارا ، قرار  دارد و قدمت آن به قرن سیزدهم میلادی باز می‌ گردد . این شهر در دوران حکومت عثمانیان بنا شده وبه عنوان شاهراه بازرگانی  ، شرق و غرب را به یکدیگر متصل می‌ نمود . این شهر در فهرست سازمان یونسکو به ثبت رسیده  و با کشت وگذار در کوچه های باریک و سنگفرش شده آن ، بنا‌های تاریخی مختلفی را خواهید دید . مساجد ، حمام‌ها ، کاروانسرا‌ها و مراکز آموزش دینی تنها نمونه ای از این آثار تاریخی است .  شهر سافران بولو محل کشت زعفران است اما تولید این محصول در مقیاس کوچکی انجام می شود .

خاتوشا؛ پایتخت امپراتوری هیتی

 خاتوشا شهری باستانی است که تاریخ آن به ۱۱۸۰ تا ۱۶۰۰ قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد و این منطقه توسط امپراتوری هیتی پدید آمده است. این شهر در منطقه ای میان شام و بین النهرین قرار داشت و امروزه موقعیت آن در نزدیکی دریای سیاه و منطقه بوگازکالا (Bogazkale) قرار دارد .

هتل کورتیارد بای ماریوت هند

به گزارش سایت گردشگری و تور لحظه آخری سفر باتو ، از دیگر هتل های بسیار خوب هند هتل کورتیارد بای ماریوت است که در منطقه ای بی نظیر در شهر آگرا قرار دارد که شامل فضای سبز و زیبا و امکاناتی کامل می‌شود. در این هتل می‌توانید امکاناتی بسیار کامل را در اختیار خود داشته باشید و از نمای زیبای این هتل و دکوراسیون داخلی انجا لذت ببرید. اتاق‌های این هتل شامل تهویه هوا، مینی بار، اینترنت بی سیم و تراس می‌شوند. در آنجا می‌‍توانید در رستوران‌های مختلف و متعدد غذا میل کنید که شامل انواع غذاهای هندی و اروپایی می‌شوند. آنجا دارای امکانات رفاهی بسیر خوبی مانند استخرهای روباز، خدمات ماساژ درمانی، سالنهای ورزشی، سونا و جکوزی و بسیاری امکانات دیگر می‌شود.