My Profile

ayhan farab

Contact Details

Bio

_ پارک جنگلی هفت حوض

این منطقه زیبا و کوهستانی در تور مشهد پیشنهادی سایت سفر باتو ، دارای هفت حوضچه با چشمه های آب است که از دل زمین می جوشد و در دامنه کوه های خلج قرار گرفته است . پارک هفت حوض با مرکز شهر مشهد تنها ، هفت کیلومتر فاصله دارد که بخش از مسیر را می بایست پیاده طی کنید .  همانطور که گفتیم این منطقه دارای هفت  حوضچه است که آب از دل آن می جوشد و جاری می شود . این حوضچه ها بر اثر فرسایش و در طول قرن ها پدید آمده اند و این منطقه را به مکانی شگفت انگیز تبدیل کرده اند.

پارک زیبا و سرسبز وکیل آباد

پارک زیبا و سرسبز وکیل آباد یکی از قدیمی ترین پارک های شهر مشهد است که هفتاد هکتار وسعت دارد و محل مناسبی برای دور از هیاهوی شهر و استراحت دردامان طبیعت است . جالب است بدانید این پارک توسط حسن ملک وقف شهرداری مشهد شده تا همگان بتوانند از آن استفاده کنند .

دره ستارگان

دره ستارگان در تور قشم ازجمله جذاب ترین جاذبه های دیدنی در این جزیره است و معمولا بازدید از آن در الویت برنامه های گردشگران قرار می گیرد . با ورود به این منطقه با اشکال عجیب و دور از ذهنی از صخره ها و سنگ ها برخورد می کنید و گویی به سیاره دیگری پا گذاشته اید . قدمت سنگ های این منطقه به دوران سنوزوئیک باز می گردد . ( یعنی در حدود دو میلیون سال پیش )

این دره بخشی از ژئوپارک جزیره قشم بوده که در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است . این اشکال دیدنی این دره در طی هزاران سال و بر اثر واکنش های شیمیایی و فرسایش شکل گرفته اند .